ضرورت توجه به بازسازی و توسعه ساختار فرهنگی کشور

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در نهمین گردهمایی مدیران تبلیغات اسلامی استان در حسینیه روستای ایرا ، گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود و باید برای توسعه و بازسازی ساختار فرهنگی کشور برنامه ریزی داشت. ناصر شکریان امیری صبح امروز در نهمین گردهمایی مدیران و روسای ادارات و نمایندگی های تبلیغات اسلامی شهرهای مازندران ضمن […]

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در نهمین گردهمایی مدیران تبلیغات اسلامی استان در حسینیه روستای ایرا ، گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود و باید برای توسعه و بازسازی ساختار فرهنگی کشور برنامه ریزی داشت.

ناصر شکریان امیری صبح امروز در نهمین گردهمایی مدیران و روسای ادارات و نمایندگی های تبلیغات اسلامی شهرهای مازندران ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت نبی مکرم و معظم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) و با اشاره به اهمیت برگزاری هرچه باشکوه تر جشن میلاد پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) و هفته وحدت، اظهارکرد: رهبری معظم انقلاب در نخستین دیدار با اعضای هیات دولت سیزدهم نسبت به برنامه ریزی و توجه به حوزه های فرهنگی و به ویژه ساختار فرهنگی کشور بیاناتی داشتند و باید برای رفع دغدغه های رهبری همه تلاش و همت مضاعف داشته باشند .

وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی دشمن در منطقه و ایجاد تفرقه و نفاق بین امت اسلامی ، افزود: امروز اصلی ترین عامل شکست دشمن در منطقه وحدت برخی کشورها و امت های اسلامی است و قطعا این وحدت حول محور نبی مکرم و معظم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) بیشتر خواهد شد و تمامی نقشه های شوم دشمنان با شکست روبه رو خواهد شد.

عضو شورای فرهنگ عمومی با گرامیداشت یاد و خاطره علامه آیت الله حسن زاده آملی و اهمیت برگزاری اربعین این عالم سالک و توحیدی ، تصریح کرد: منطقه ایرا مرکز رفت آمد و مرکز فرهنگی و دینی در کشور خواهد شد و هدف ما حضور ما در این منطقه برای کمک گرفتن از این شخصیت برای فعالیت های دینی است.

شکریان‌ در ادامه تاکید کرد: اربعین علامه مراسم های مختلفی در سراسر استان برگزار خواهد شد و باید هماهنگی با مسئولین و ائمه جمعه سراسر استان برای برگزاری هرچه بهتر اربعین علامه حسن زاده آملی برنامه ریزی شود و نسبت به آثار وی و معرفی و تبلیغ آن تلاش کرد.
استاد حوزه های علمیه و دانشگاه های مازندران، ادامه داد: علامه حسن زاده(ره) غیر از جایگاه علمی و عرفانی عالم انقلابی مدافع ولایت فقیه و امامین انقلاب بود و وظیفه ما نسبت به این شخصیت بسیار سنگین است و باید ابعاد مختلف زندگی این شخصیت بزرگ تبیین شود.

شکریان امیری به فرازی از توصیه های علامه حسن زاده آملی اشاره و خاطرنشان کرد:وی می فرمودند این تکلیف شماست که قدر این رهبر و ولی را بدانید ومقام معظم رهبری هم در مورد این شخصیت فرازهای بلندی دارد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *